دولت تزویر و فریب- مخالفین امام در جمع میهمانان روحانی

در مراسم افطاری اصلاح طلبان با رییس جمهور کسانی دعوت شده بودند که در کارنامه آنها اقدامات ساختارشکنانه پر رنگی از جمله تحصن در مجلس ششم، امضای نامه توهین آمیز جام زهر به رهبر انقلاب، اتخاذ مواضع ضد نظام جمهوری اسلامی و حضور در زندان و... به چشم می خورد. از جمله دونفر از اعضای نهضت آزادی همان گروهکی که امام خمینی (ره) در بهمن 66 خطاب به وزیر کشور وقت علی اکبر محشتمی پور درباره آن نوشتند که خطرشان از منافقین هم بیشتر است امام می نویسند:
«آنچه باید اجمالاً گفت آن است که پرونده این نهضت و همین طور عملکرد آن در دولتِ موقتِ اولِ انقلاب شهادت می‏دهد که نهضت به اصطلاح آزادی طرفدار جدی وابستگی کشور ایران به امریکا است، و در این باره از هیچ کوششی فروگذار نکرده است.»
 
امام در ادامه می نویسند: «نهضت به اصطلاح آزادی صلاحیت برای هیچ امری از امور دولتی یا قانونگذاری یا قضایی را ندارند؛ و ضرر آنها، به اعتبار آنکه متظاهر به اسلام هستند و با این حربه جوانان عزیز ما را منحرف خواهند کرد و نیز با دخالت بی مورد در تفسیر قرآن کریم و احادیث شریفه و تأویل‌های جاهلانه موجب فساد عظیم ممکن است بشوند، از ضرر گروهک‌های دیگر، حتی منافقین (این فرزندان عزیز مهندس بازرگان) بیشتر و بالاتر است. «نهضت آزادی» و افراد آن از اسلام اطلاعی ندارند و با فقه اسلامی آشنا نیستند. از این جهت، گفتارها و نوشتارهای آنها که منتشر کرده‏اند مستلزم آن است که دستورات حضرت مولی‌الموالی امیر‌المؤمنین را در نصب ولات و اجرای تعزیرات حکومتی که گاهی بر خلاف احکام اولیه و ثانویه اسلام است، بر خلاف اسلام دانسته و آن بزرگوار را - نعوذ باللَّه- تخطئه [نمایند]، بلکه مرتد بدانند! و یا آنکه همه این امور را از وحی الهی بدانند که آن هم بر خلاف ضرورت اسلام است. نتیجه آنکه نهضت به اصطلاح آزادی و افراد آن چون موجب گمراهی بسیاری از کسانی که بی‏اطلاع از مقاصد شوم آنان هستند می‏گردند، باید با آنها برخورد قاطعانه شود، و نباید رسمیت داشته باشند.» (صحیفه امام، جلد 21، صفحات 481 و 482)
/ 0 نظر / 24 بازدید